mgr Aleksandra Pawłowska
Fizjoterapeutka uroginekologiczna
opieka okołoporodowa
Magistra fizjoterapii, specjalizująca się w fizjoterapii ogólnej i uroginekologicznej oraz terapii blizn. Ukończyła studia na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, a swoją wiedzę rozwijała poprzez liczne szkolenia i kursy w obszarze rehabilitacji kobiet, terapii manualnej oraz treningu funkcjonalnego.
W swojej pracy łączy holistyczne podejście do zdrowia kobiet oraz nowoczesne techniki terapeutyczne. Specjalizuje się w pracy z kobietami w ciąży i po porodzie, wspierając je w przygotowaniu do porodu oraz powrocie do sprawności po nim. Jako certyfikowana terapeutka mięśniowo-powięziowych punktów spustowych oraz masażu tkanek głębokich, skutecznie pomaga pacjentkom w walce z bólem i napięciami mięśniowymi.
Jest doradczynią chustonoszenia oraz edukuje młodych rodziców w temacie podstaw poprawnego karmienia piersią. Na Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych prowadzi przedmiot "Szkoła Rodzenia", w którym szerzy świadomość adeptów fizjoterapii o roli fizjoterapeuty w przygotowaniu pacjentek do porodu.
Aleksandra prowadzi również zajęcia Pilates i Nordic Walking, które są doskonałym uzupełnieniem terapii fizjoterapeutycznej, pomagając kobietom w budowaniu siły, stabilności i świadomości ciała.
Główne zainteresowania:
Fizjoterapia uroginekologiczna – terapia pacjentek z problemami dna miednicy, nietrzymaniem moczu, obniżeniem narządów miednicy mniejszej
Terapia kobiet w ciąży i po porodzie – przygotowanie ciała do porodu, rehabilitacja poporodowa, trening mięśni dna miednicy, profilaktyka rozejścia mięśnia prostego brzucha
Terapia blizn – poprawa elastyczności i funkcjonalności tkanek po cesarskim cięciu, epizjotomii i innych zabiegach chirurgicznych
Trening funkcjonalny i aktywność fizyczna kobiet – praca z kobietami wracającymi do formy po okresie ciąży, operacjach czy długiej przerwie w aktywności
Rehabilitacja pacjentek z bólem kręgosłupa i miednicy – indywidualnie dobrana terapia manualna i ruchowa
Aleksandra ceni świadomy ruch, interdyscyplinarne podejście do terapii i edukację pacjentek. Wierzy, że kluczowym elementem skutecznej fizjoterapii jest zrozumienie własnego ciała i jego potrzeb, dlatego w swojej pracy łączy terapię manualną, ćwiczenia funkcjonalne oraz edukację zdrowotną.
Prywatnie pasjonatka górskich wędrówek i aktywnego trybu życia, który z powodzeniem wplata w swoje podejście do pracy z pacjentkami.
